fbpx
Práca

Apartmány a bývanie

By 15 novembra, 2015 No Comments

Študentov pred vycestovaním na Work and Travel USA program trápi predovšetkým to, kde budú v Amerike bývať, za akých podmienok a koľko budú platiť. Ubezpečujeme vás, že pri všetkých typoch našich programov máte ubytovanie zabezpečené, takže nemusíte po príchode stráviť pár dní hľadaním miesta, kdebudete počas leta bývať.

Ak sa rozhodnete ísť do USA pracovať ako plavčík, budete bývať v polovične zariadených apartmánoch. Niekde sa spí na posteliach, inde vám dajú nafukovacie matrace. Kuchyňa je plne vybavená, v jedálni sú stôl a stoličky. Neočakávajte však full vybavenie, ako nejaké poličky, nočné stolíky a podobne.

Naozaj budeme bez nábytku ?

Čo je pre lifeguardov príznačné je pravidelné zastavovanie sa pri smetných košoch 🙂 Je to ako second hand, kde ľudia vyhadzujú veci v dobrom stave a lifeguardi si odnášajú, čo potrebujú. Pozor! Máte to však zakázané (no na čo sú pravidlá, že?)! Ak si nájdete nejaký stolík alebo iný kus nábytku, malo by to byť okej, no ak budete brať posteľ či gauče, buďte pripravený na jednu z možností, a to sú tzv. bed bugs. Vedzte, že tá posteľ je v koši z nejakého dôvodu a práve tieto chrobáky môžu byť jedným z nich. Ak si ich raz donesiete do apartmánu, bude potrebné deratizovať a chrobáky budete mať všade. Tak si rozmyslite, či vám to za to stojí.

Depozit ako záloha

Buďte pripravení na platenie depozitu, ktorý je ale vratný zväčša v plnej sume, ak, samozrejme, odovzdáte apartmán v pôvodnom stave. Ten je od 150-250 USD na osobu, vracia sa v podobe šeku cca v januári. Cena za ubytovanie je vo väčšine prípadoch $105/týždeň/osoba. Niektoré plavčícke spoločnosti môžu ešte prirátať cca $20 za energie. Býva sa v dvoj až trojizbových apartmánoch, kde na jednu izbu vychádzajú dvaja plavčíci. Platby sú strhávané priamo z paycheckov.

V prípade, že pôjdete do Ocean City, stretnete sa s celosezónnou cenou ubytovania, ktorá je 1500-1800 USD (od polovice apríla do polovice novembra) – avšak vás príchod je najskôr 5.mája (DS-2019 začína najskôr 15.mája) a odchod 15.októbra (30 dní po uplynutí platnosti DS-2019, často od 15.septembra). Platíte tiež depozit, budete bývať vo väčších domoch, kde na väčších izbách budete traja, štyria. Pri príchode sa platí aj prvá platba (od 400-550$) a neskôr až počas sezóny začnete splácať zvyšnú čiastku za ubytovanie. Domy sú situované v blízkosti vašej práce, blízko pláže.

Nie je zvykom, aby na apartmánoch bola WiFi. Jedným z riešení je zakúpiť si router a o pár mesiacov službu zrušiť. No tým jednoduchším je ísť zaklopať susedom, poprosiť o heslo a každý mesiac nosiť napríklad polovicu jeho platby za internet.

Leave a Reply