fbpx
Užitočné rady

Krajina zákazníckych kariet

By 22 novembra, 2015 No Comments

Po príchode do USA bude jedna z prvých vecí, na ktoré budete myslieť, obchod. Obyčajné potraviny, kde si po dlhej ceste niečo normálne nakúpite. Vo vašom okolí bude určite množstvo rôznych obchodov a asi takmer všade prekvapia s otázkou: „Do you have your customer card?“

  • Walmart – jedna z naozaj mála sieti obchodov, kde NEMAJÚ zákaznícku kartu. Potraviny a iné veci sú však také lacné, že to ani nebudete potrebovať. Jedna zaujímavosť – vo Walmarte vám (alebo by aspoň nemali) nepredajú alkohol ani cigarety, pretože vyžadujú americké ID a pasy neakceptujú.
  • Giant – je o čosi drahší ako Walmart, ale za to má zákaznícku kartu, ktorá vám môže ušetriť celkom slušnú sumičku. 3 fľaše vína za $10 🙂 jej vybavenie nestojí nič a niekedy, keď ju nemáte, sa dá kasa oklamať a môžete tam navoliť, že ste si ju zabudli.
  • CVS – je označená ako pharmacy, ale kúpite tam okrem liekov aj vybrané druhy potravín, ale skôr to berte ako večierku v prípade núdze. Určite nie ako obchod, kde chodíte bežne nakupovať (žiadne ovocie, zelenina). Karta je tiež na počkanie zadarmo a sú na ňu dobré akcie 1+1 alebo rôzne zľavy.
  • Rite AID – podobné ako CVS a majú zákaznícku kartu Plenti. Táto je dobrá pre tých, čo aj šoférujú, pretože sa na ňu zbierajú body. Za každý minutý dolár je jeden bod a do tohto programu sú zapojené aj dve čerpacie stanice (aj sieť Macy’s). Za každých nazbieraných 100 bodov máte dolár zľavu.
  • Target – je podobný ako Walmart alebo Giant. Je tu možnosť vybaviť si zákaznícku kartu na počkanie a zadarmo, ale nie sú na ňu nijaké výrazné zľavy. Len pri jej vybavení dostanete hneď 5% zľavu z celého nákupu.

Leave a Reply