fbpx
Práca

Lake Placid pre aktívnych študentov

By 18 decembra, 2015 No Comments

Work and Travel program je pre ľudí, ktorí milujú cestovanie, nové miesta, párty, zábavu a rušné miesta. Určite sa však medzi študentmi nájdu aj takí, čo sú radšej v prírode, na horách, milujú turistiku, šport a horský vzduch. Práve pre takú dvojicu je tu ponuka práce v hoteli Best Western Adirondack Inn v meste Lake Placid v štáte New York.

Práca v hoteli je pre dvoch housekeeperov, hodinový plat je 9,5 USD. Bývanie je lecnejšie ako pri iných ponukách, týždenne je to $90. V lete tu nie je príliš vlhko a horúco, keďže mestečko je v horách. Máte tu množstvo turistických chodníkov v Adirondack parku, kde sa môžete počas svojich voľných dní vybrať.

Lake Placid je definitívne pre športovo založenú dvojicu. V roku 1980 sa tu konali zimné olympijské hry, čo pripomína napríklad pamätník pred strednou školou na počesť Erika Heidena za rýchlo korčuľovanie. Každoročne približne v júli sa tu stretnú stovky železných športovcov a zmerajú si svoje plavecké, bežecké a cyklistické sily na súťaží Iron Man. Počas týchto dní je Lake Placid preplnené turistami a vášnivými súťažiacimi.

Ak milujete downhill cyklistiku alebo ste nadšeným bežcom, budete v Lake Placid na správnom mieste. Mestečko má populáciu približne 2,500, avšak počas letných mesiacov sa zväčšuje práve vďaka turistom.

Leave a Reply