fbpx
Cestovanie

Ocean City

By 22 novembra, 2015 No Comments

Ocean City je menšie mesto v štáte Maryland (jedno je aj v New Jersey), približne tri hodiny cesty od Washington DC. American Adventure vám ponúka aj Work and Travel program v Ocean City, kde si môžete vybrať z rôznych pracovných pozícií (serveri, predavači vo fast foodoch, candy shopoch, zábavných parkoch, housekeeperi…). Do Ocean City by ste sa mali určite vybrať počas niektorého z vašich day off. Alebo aj viacerých. Mesto počas leta ožije, stane sa z neho doslova európska metropola a dovolenková destinácia.

Mesto tvorí v podstate jedna niekoľkokilometrová boardwalk so suvenírovými obchodmi, kvantom reštaurácií a barov. Ak bývate v Ocean City, nemáte to ďaleko na jednodňový výlet do mesta Baltimore, Delaware ani Washington DC. Cesty so Ocean City vedú cez most Bay Bridge, ktorý má okolo 10 kilometrov (clo tam na začiatku leta roku 2015 stálo 6$, no v polovici ho znížili na $4 a zaujímavé je, že sa platí len v jednom smere, a to od DC do OC).

Nie je tu žiadny problém zohnať prácu či dve. Keď už budete mať vybavenú Social Security number, stačí sa len do obchodov chodiť pýtať. Cena ubytovania pre zamestnaných v Ocean City sa pohybuje okolo 1500 dolárov za celú sezónu (čo je približne od mája do konca októbra). Je ale jasné, že na Work and Travel budete kratšie, no suma ostáva rovnaká (ale stále je to za bývanie pri oceáne a práci naozaj výhodná cena).

Je tu známy „vodný“ bar Secrets, ale nezabudnite si so sebou zobrať pas. Na občiansky vás naozaj nepustia 🙂 Na pláži je neuveriteľné množstvo ihrísk na plážový volejbal, nechýbajú ani vodné atrakcie. Presne také, ako poznáte z typických dovoleniek. Môžete si tu požičať viacmiestne bicykle a promenáda popri oceáne je ako stvorená pre nadšených bežcov.

Študenti na Work and Travel radi cestujú do Ocean City, pretože si môžu vychutnať deň voľna pri Atlantiku, schladiť sa cez horúce dni, oddýchnuť si od práce, stretnúť mnoho kamarátov. Veď vždy sa nájde niekto známy, kto práve v OC na leto pracuje.

Leave a Reply