fbpx
Užitočné rady

Posilňovne a skupinové cvičenia

By 22 novembra, 2015 No Comments

Tým, čo neboli v USA, sa asi ťažko spojí Američan s fyzickou aktivitou, no sú to len predsudky. Naozaj veľké (!) množstvo ľudí je aktívnych, športujú a starajú sa o seba. Čo už potom zjedia je druhá vec, ale fyzickým aktivitám sa v žiadnom prípade nevyhýbajú.

Takmer každý apartmánový komplex, v ktorom bude väčšina z vás bývať, má vlastnú posilňovňu. Nepredstavujte si to nejako exkluzívne, ale na cvičenie počas leta po práci to úplne stačí a máte to zadarmo! Buď budete mať už na zväzku kľúčov aj čip do priestorov posilky, alebo si ich budete musieť ísť vypýtať do leasing officu. Väčšina komplexov má aj svoj bazén, ktorý budete môcť s týmto čipom využívať (LEN) počas otváracích hodín 🙂 Často je súčasťou aj tenisové, volejbalové či basketbalové ihrisko, pre tých šťastnejších aj s nočným osvetlením. Na výber máte mnoho, a to všetko zadarmo!

Potom sú, naozaj na každom kroku, posilňovne a štúdiá jógy. Vo veľkých posilkách nemajú problém s členstvom na pár mesiacov. Stačí, keď im tam približne týždeň pred odchodom donesiete svoju letenku a členstvo vám zrušia. Na mesiac sa platí okolo $50, môžete chodiť cvičiť neobmedzene. Väčšina týchto posilňovní má okrem kvanta kardio a posilovacích strojov aj saunu, parnú miestnosť, krytý bazén (ktorému sa najmä plavčíci budú radšej vyhýbať 🙂 ), telocvičňu a miestnosti na skupinové cvičenia. Skvelé je, že tie sú v cene členstva! Takže si hocikedy môžete ísť zacvičiť zumbu, spinning či jógu. Cvičení býva v rozvrhu neúrekom a sú dané tak, že aj pri pracovnom vyťažení ich budete stíhať (bývajú cca už od 5:30 ráno až do 21:00 večer).

Ešte jedna vychytávka pre nadšencov športu (ak vám tie bicykle nebudú stačiť). Stredné školy majú štadióny s bežeckými traťami, prekážkami i futbalovými ihriskami. A nezatvárajú ich. Budete prekvapení, koľko ľudí si chodí po večeroch robiť tréning na štadión strednej školy.

Leave a Reply