fbpx
Cestovanie

Voľný čas v USA

By 3 decembra, 2015 No Comments

Program Work and Travel je najmä o kultúrnej výmene, spoznávaní krajiny a naberaní skúseností. Až v druhom rade o zárobku a šetrení peňazí. To by si mal každý účastník uvedomiť ešte pred prihlásením sa do programu. Počas pracovných dní v Amerike budete mať aj tak pomerne dostatok času na rôzne aktivity či jednodňové výlety. Jasné, že poriadne cestovanie odpálite až po ukončení sezóny, nosnažte si užiť aj tie zvyšné 3 mesiace.

Počas dní, kedy budete pracovať, máte na rôzne aktivity čas najmä večer (alebo v noci). Je super, že v Amerike sa napríklad posilňovne (aspoň väčšina z nich) ani nezatvára, haly s bowlingom sú otvorené zväčša až do jedenástej večer a niektoré kaviarne až do polnoci. Nehovoriac o reštauráciách, ktoré ťahajú nonstop. Určite jeden večer vyskúšajte Trampoline Park a poriadne sa vyskáčte v hale plnej trampolín.

Čo s voľným časom ?

Ak budete mať prístup k autu, určite chodievajte na večerné výlety do centra Alexandrie (Virginia), Washingtonu DC, Annapolisu či Baltimore (Maryland). Prenajmite si bicykle, behajte, objavujte. Nočné mestá majú svoje krásne čaro.

Minimálne jeden deň do týždňa budete mať day off. Neviažte sa len na svoju partiu, môže sa stať, že nebudete mať spolu vždy voľno. Pozbierajte sa aj s inými študentmi a neseďte doma! Vyrazte si zahrať volejbal, choďte do múzeí alebo zoo (tá v DC naozaj stojí za to!). Vôbec nevadí, ak nemáte auto, veď autobusy stoja takmer všade (možno nie tak často, ale chodia) a stačí sa dostať na najbližšiu zastávku metra a problém vyriešený.

V okolí je aj množstvo parkov na turistiku (nie síce také, aké sme zvyknutí z domu, ale predsa). Za návštevu určite stojí Great Falls (Virginia, Maryland) alebo Shenandoah National Park (Virginia). Ak budete mať chuť na oddych pri oceáne, tak neváhajte a vyberte sa do Ocean City (Maryland), Virginia Beach (Virginia) alebo Atlantic City (New Jersey). A ak by ste nechceli cestovať tak ďaleko, tak v blízkosti mesta Annapolis (Maryland) je park s plážou pri zátoke Sandy Point. Platí sa tu však vstupné (cca $7/os), keďže vstupujete do národnej rezervácie.

Leave a Reply