fbpx
Zábava

Zábavné parky na východe USA

By 3 decembra, 2015 One Comment

Adrenalín, krik, vietor vo vlasoch, strach, rýchlosť. Ak sa chystáte na Work and Travel program do USA, je vašou povinnosťou navštíviť aspoň jeden zábavný park, pretože také v Európe nenájdete! Väčšina z vás bude pracovať na východnom pobreží, kde je hneď niekoľko parkov, kde sa môžete počas svojho day off vyblázniť. Pri kupovaní vstupeniek nezabudnite hľadať na internete promo kódy a znížiť si takcenu.

  • Kings Dominion – park približne dve hodiny na juh od Washington DC, neďaleko mesta Richmond, štát Virginia.
  • Six Flags – tu máte dokonca na výber z troch lokalít, a to Maryland, New Jersey alebo New York.
  • Busch Gardens – tento park je o čosi ďalej ako Kings Dominion, no ide čisto o vodný svet na rozdiel od dvoch predchádzajúcich, ktoré sú spojením vodného sveta s horskými dráhami.

Čo si zobrať so sebou

Pripravte si extra oblečenie, fotoaparáty nechajte v autách, budú vám stačiť telefóny (ak sa vôbec po tých atrakciách budete cítiť na selfíčka 🙂 ). Tieto zábavné parky sú vybudované ako celé mestá, nájdete tu reštaurácie, kaviarne od výmyslu sveta. Cena celodenného vstupu sa na osobu pohybuje od približne 30 USD vyššie, ak si budete kupovať lístok na presný dátum, môže byť o niečo lacnejší ako otvorený vstup na neurčitý deň.

Dopredu si zakúpte aj lístok na parkovanie (cca 10-15 USD/deň), na mieste je drahší. Vyčleňte si na výlet celý deň, pretože parky sú naozaj obrovské a určite budete chcieť stihnúť každú jednu horskú dráhu. Oplatí sa ostať až do záverečnej (najmä v Kings Dominion, pred zatvorením je každý deň ohňostroj), pretože horské dráhy v tme pod hviezdami sú fakt super!

Pozor, v prípade zlého počasia, parky zatvárajú. Najprv len niektoré atrakcie, ak zahrmí alebo sa blysne, bohužiaľ, nie je možné horské dráhy využívať, no môžete ostať v areáli.

One Comment

Leave a Reply